blog   e-banki   forum   hosting  czas   biznes oferty   inwestowanie   webdesign   kreatywno   e-marketing   pp   pik   za darmo   ksigarnia
 

wyróżnione książki:
- marketing internetowy w praktyce
- potęga jednego e-maila
- tworzenie blogów
 
marketing internetowy:
- forum reklama
- e-marketing dla e-klienta
- strategia internetowa
- błędy w marketingu
 
narzędzia marketingowe:
- FUMP
- programy do mailingu
 
badania marketingowe:
- forum badania marketingowe
- ctr banerów
- skuteczność ppc
- kampania adwords
- analiza statystyk
 
copywriting:
- tekst reklamy
- skuteczna oferta
- redagowanie oferty
- krok po kroku
- pisanie emaili
- hasło reklamowe
- FAQway
- 20 zasad pisania
- pisanie nagłówków
- pułapka kreatywności
 
CRM, kontakt z klientem, email marketing:
- odsyłanie klienta
- zdobywanie zaufania
- dialog emailowy
- autoresponder
- kupowanie mailingu
- one-to-one
- promocja newlsetterów
 
pozycjonowanie, wyszukiwarki:
- kurs pozycjonowania
- zdobywanie linków
- ranking stron
- mapa strony
- wyszukiwarki
- słowa kluczowe
- dobór katalogów
- analiza PR
- linkbaiting
- spis katalogów
 
reklama partyzancka:
- artykuły do przedruku
- 12 sposobów na reklamę
- rozdawanie ebooków
- marketing ebooków
- pisz, pisz, pisz
 
techniki reklamowe:
- reklama kontekstowa
- 30 rodzajów e-reklamy
- programy partnerskie
- hipnotyczny marketing
- ministrona
- nisza w internecie
 
branding:
- marketing wirusowy
- web 2.0
- blogowanie
- sponsoring
- projektowanie logo
- ebook: budowanie społeczności
- forum branding
 
ciekawe przykłady:
- 2 urodziny ZM
- śmieciareczka
- turniej wiedzy komercyjnej
- strona miliona
- cyfrowe czytanie

Najważniejsze narzędzie w e-biznesie

Piotr Majewski, 26-05-2005

Jeśli myślisz, że będę pisał o stronach www, to jesteś w błędzie.

Za chwilę, bez owijania w bawełne, wyjawię Ci sekret, o którym wie kilka procent ludzi zajmujących się e-biznesem. Za moment poznasz sekret, którego potencjał dobrze rozumie mniej niż 10% z tych kilku procent, którzy sekret znają. W następnym akapicie poznasz sekret mojego sukcesu w Internecie.

marketing interetowy - reklama internetowa Marketing internetowy w praktyce
autor: Angus Mcleod
stron: 250
wejd: www


 

Najważniejszym, ważniejszym od strony www, narzędziem e-biznesu jest wielokrotny autoresponder. Nie newsletter, nie e-zin, ale wielokrotny autoresponder. Nie ma drugiego narzędzia, które potrafi w pełni automatycznie i tak skutecznie przekazać klientowi tak wiele informacji.

Strona www ma tę wadę...

Strona www ma tę wadę, że jej przeczytanie w całości za jednym posiedzeniem to rzadkość, a regularne powroty by doczytać do końca to jednostkowe przypadki. Stąd rodzi się bezsensowne i szkodące zyskom zamiłowanie dzisiejszych twórców stron www do ograniczania objętności zawartych na stronach informacji.

Wielokrotny autoresponder pozwala przekazać klientom dowolną ilość informacji za pomocą serii e-maili niosących znośną dla czytelników ilość treści. E-maile te są wysyłane automatycznie w zadanych odstępach czasu.

Newsletter ma tę wadę...

Newsletter lub e-zin ma tę wadę, że nowi czytelnicy nie otrzymują wcześniejszych numerów, które bardzo często nadal są aktualne. W rezultacie im dłużej wydajemy newsletter, tym mniej dowiedzą się nowi czytelnicy.

Pewnym rozwiązaniem jest archiwum. Jednak z 5 letniego doświadczenia w publikowaniu e-zinów i newsletterów wiem, że do archiwum zagląda tylko pewien procent nowych czytelników, a jeszcze mniej czyta archiwum w całości. Wadą archiwum jest również to, że część zawartych tam informacji może być niekatualna.

Wielokrotny autoresponder pozwala na automatyczne, cykliczne wysyłanie archiwalnych, lecz ciągle aktualnych, numerów newslettera nowym czytelnikom. Nowe numery mogą być wysyłane równolegle lub dopiero po otrzymaniu przez czytelnika całej serii z archiwum.

Lekarstwo na problem Internautów

Wielokrotny autoresponder jest lekarstwem na podstawowy problem Internautów - brak czasu.
 

Tylko od listopada 2003 do listopada 2004 średni czas trwania wizyty na polskich stronach www spadł o 27% (źródło: gemiusTraffic, Gemius).

Internauci coraz mniej czasu spędzają na stronach www. Skanują je zamiast czytać. W rezultacie siła Twojego przekazu marketingowego słabnie w zastraszającym tempie.

 • dociera z informacją do skrzynki Internauty - Internauta nie musi sam szukać informacji i ustalać, od czego zacząć lekturę.

 • jednorazowo przekazuje ograniczoną, akceptowalną przez Internautę, partię materiału. Najlepiej około 500 słów.

 • poprzez odpowiednie ustawienie częstotliwości wysyłania e-maili, kontakt z Internautą jest ciągły, ale nie natarczywy. W ten sposób wzmacnia się relację i szansę na sprzedaż/ współpracę.

  Jakby tego nie było mało, taką kolejkę e-maili wystarczy raz dobrze zdefiniować i od tego momentu wszystko dzieje się automatycznie. Dobrze zaplanowane serie potrafią poprawnie funkcjonować i przynosić zyski nawet przez kilka lat - wiem to z doświadczenia.

  Sekret mojego sukcesu

  Wielokrotny autoresponder to sekret mojego sukcesu w Internecie. Z tego narzędzia korzysta najlepszy partner mojego programu partnerskiego, który zarobił 2 razy więcej prowizji niż drugi najlepszy partner. Wielokrotnego autorespondera używa również większość gwiazd e-marketingu w USA i skuteczni e-biznesmeni z mojego otoczenia.

  Z drugiej strony z wielokrotnych autoresponderów nie korzystają praktycznie żadne duże serwisy www w Polsce. Dlaczego? Albo ludzie z działów marketingu lub obsługującej ich agencji nie znają tego narzędzia, albo nie zależy im na wdrażaniu narzędzia, które automatyzuje znaczną część obsługi klienta, budowania z nim relacji oraz promocji i sprzedaży. W ten sposób pozbawiliby się zajęcia.

  W artykule "Najlepsze pomysły na wykorzystanie wielokrotnego autorespondera" dowiesz się jak zbudowałem mój e-biznes za pomocą tego narzędzia.

  Dlaczego pisze o tym dopiero teraz?

  Zirytowany brakiem taniego, łatwego w obsłudze i przy tym porzadnego wielokrotnego autorespondera dla moich klientów, stworzyłem własny wielokrotny autoresponder - FreeBot.pl.

  Jak sama nazwa wskazuje, FreeBot.pl to DARMOWY wielokrotny autoresponder. Darmowy do zastosowań komercyjnych i prywatnych, bez reklam i w pełni funkcjonalny. Bez żadnych kruczków.

  FreeBot.pl jest darmowy dla każdego, kto będzie na tyle rozumny by zechcieć używać tak potężnego narzędzia. Jest to usługa on-line - mogą więc korzystać z niego osoby, które nie znają się na programowaniu - nie trzeba nic instalować.

  Dlaczego za darmo i bez reklam? Wejdź na stronę i kliknij na czerwone koła, to się dowiesz.

  Nie ma żadnego haczyka. Jest tylko pytanie:
   

  Czy jesteś w stanie pojąć ideę automatycznej sprzedaży, promocji, reklamy, obsługi i edukacji klienta i wdrożyć w swoim e-biznesie wielokrotny autoresponder - FreeBot.pl lub dowolny inny?


  Autor: Piotr Majewski. Redaktor CzasNaE-Biznes. Specjalizuje się w e-biznesie i marketingu internetowym od 1998 roku. Trener, przedsiębiorca i konsultant. Właściciel Policealnej Szkoły E-Biznesu.
      

   

 • Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek treści bez zezwolenia zabronione.
  Zezwalamy na kopiowanie wybranych artykułów zobacz szczegóły: Artykuły do kopiowania za darmo - warunki
   
  Inne moje strony: Psychologia społeczna - kilka słów na temat manipulacji. * Abalm siła spokoju - zapraszam do zapisu. * Metody nauki języka angielskiego, czyli Angielski w przystępny sposób. *